Październik 25, 2024
Czas czytania: 2 minut
Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z popularnych zabiegów w medycynie estetycznej. Cieszy się dużym zainteresowaniem dzięki możliwościom subtelnego modelowania kształtu i objętości ust. Często osoby zastanawiające się nad wykonaniem tego zabiegu obawiają się jednak bólu związanego z iniekcjami. W tym artykule omówimy, jak przebiega zabieg i czy faktycznie wiąże się z bólem.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega wprowadzeniu żelu zawierającego kwas hialuronowy w okolice ust. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i jędrności tkanek.
Sam zabieg trwa zwykle około 30-45 minut i jest poprzedzony aplikacją kremu znieczulającego. W niektórych przypadkach możliwe jest także zastosowanie znieczulenia miejscowego w formie zastrzyku, dodatkowo minimalizując dyskomfort związany z iniekcjami. Dzięki temu wykonywany przez nas w Warszawie zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest dobrze tolerowany przez większość pacjentów, a odczuwalny ból jest minimalny. Warto zaznaczyć, że indywidualna reakcja na znieczulenie oraz odczuwanie bólu mogą się różnić, jednak nowoczesne techniki pozwalają na maksymalne zredukowanie nieprzyjemnych wrażeń.
Wielu pacjentów obawia się bólu związanego z iniekcjami, jednak stosowanie odpowiednich środków znieczulających sprawia, że dyskomfort podczas zabiegu jest zazwyczaj niewielki. Pacjenci opisują uczucie delikatnego rozpierania lub nakłucia, które szybko mija. Po zabiegu może pojawić się lekkie opuchnięcie, zaczerwienienie lub siniaki, będące naturalnym efektem iniekcji i zanikającymi w ciągu kilku dni. W tym okresie można stosować chłodzące okłady oraz preparaty wspomagające regenerację skóry.
Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny, więc nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Większość pacjentów wraca do swoich codziennych aktywności bezpośrednio po procedurze. Ewentualny dyskomfort po zabiegu jest zazwyczaj minimalny i ogranicza się do wspomnianego opuchnięcia czy drobnych siniaków. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów pacjent powinien jednak skonsultować się z lekarzem.